جلوگيري از کپي کردن مطالب

انتشارات ثوره، مرکز نشر و پخش کتاب-خبرنامه-لینک های مفید

دانلود رایگان کتاب بازی در این صحرا


کتاب بازی در این صحرا سروده‌ی شاعر معاصر محمد جعفر نیک‌‌پور است. محمد جعفرنیک‌پور تکنسین بازنشسته دامپزشکی شهرداری رشت صاحب ۱۹ اثر در حوزه نظم و نثر است. گل باغ ستاره، رهگذر پشت بام‌ها، خشک رود، ره انصاف، آوازی در صبح،...
در وصالِ پاك جانان یك دهن آوازخوان
جان یك آوازه را ، در مایه شهناز خوان
شهركِ خاموش دل¬های اسیر و دردمند
روح آوازِ بلند آوازه را با جازخوان
عندلیبان چمن ، در بوستانِ اهل دل
رقص هندی خوانده‌اند ، آهنگ آن با ناز خوان
كاروان ذوق دل¬ها پرده از سر می‌كشند
در تكاپوی جسارتهای نو ؟ اعجاز خوان
دانلود از: https://www.ketabrah.ir/go/b25118


دانلود رایگان کتاب شبیه سازی فرهنگی اجتماعی


گاهی اوقات دیده می‌شود که در انجام کارهای اجتماعی و گروهی، گروه‌ها با موفقیت روبرو نیستند، این نیز در یک کشور می‌تواند به وضوح دیده شود. با خواندن کتاب شبیه‌سازی فرهنگی اجتماعی نوشته مژگان دستفال، می‌توانید موفق‌تر عمل کنید.
در کتاب شبیه‌سازی فرهنگی اجتماعی گفته شده است که در کشوری خلاق با توان فنی‌مهندسی بالا زندگی می‌کنیم، روحیه اجتماعی مردم ما بالا است. اما، معضلات و آسیب‌های اجتماعی حتی در مناطق و اجتماعات کوچک روستایی نمودهای عینی دیده می‌شوند. طرح‌های فرهنگی و اجتماعی به ندرت به بیش از پنجاه درصد اهداف خود نائل می‌گردند.
دلیل عمده آن قانون‌گذاری و برنامه‌ریزی بدون مشارکت اجتماعی برای اجتماع است و نیز عدم استفاده از پتانسیل اجتماعی برای اصلاح و بهبود فرهنگی اجتماعی. در این شرایط است که طرح‌های اجتماعی و فرهنگی به طور عمده هزینه بر تلقی می‌گردند و طراحان یا قانون‌گذاران برنامه‌ها و قوانین فرهنگی اجتماعی ملتمسانه درخواست تخصیص بودجه از منابع تولیدی پر درآمد را می‌نمایند که در برنامه‌های اقتصادی اگر گم نشوند کم‌رنگ می‌گردند و مبدل به شیر بی‌یال و کوپالی خواهند شد که طراحان آن هم از شناخت آن عاجزند.
در این امر مهم چند نکته اساسی از جمله زیر نهفته است که معمولاً غفلت می‌گردد:
فقط در صورت مشارکت اجتماعی و بهره‌گیری از توان گروه و اجتماع امکان حصول نتیجه میسر است.
نتیجه هر قانون، طرح و فعالیت فرهنگی و اجتماعی ایجاد نوعی تغییر فرهنگی در فرهنگ اجتماعی است.
اجرای هر قانون، طرح و فعالیت فرهنگی و اجتماعی باید مبتنی بر نقشه تاکتیکی مهندسی اجتماعی باشد.
هر قانون، طرح و فعالیت فرهنگی و اجتماعی در مدل شبیه‌سازی شده فرهنگی اجتماعی باید آزمون شده باشد.
لذا در مدیریت فرهنگی اجتماعی و در نظر داشتن مشارکت اجتماعی در توسعه فرهنگی بحث شبیه‌سازی فرهنگی و استفاده از مشاوران اجتماعی ضرورت حتمی پیدا می‌نماید.
دانلود از: https://www.ketabrah.ir/go/b25193


دانلود رایگان کتاب جامعه‌پذیری و فرهنگ


همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بر‌گرفته از اشکال در فرآیند جامعه‌پذیری افراد آن اجتماع رخ می‌دهد، به‌همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب جامعه‌پذیری و فرهنگ نوشته مژگان دستفال را مطالعه نمایید، زیرا در این کتاب از تفاوت‌های خرده فرهنگی که موجب تعارضات فرهنگی می‌شود گفته شده است. به‌طور کلی در بنیاد مفهوم جامعه‌پذیری نوعی مفهوم تغییر فرهنگی اجتماعی نیز نهفته است.
در کتاب جامعه‌پذیری و فرهنگ، به نکاتی اشاره شده، از جمله اینکه فردی در اجتماع با معیارها و ضوابط موجود اجتماعی در جامعه بزرگ و یا در یک سازمان خرد و کوچک خود را با حفظ هویت فردی و باورهای اعتقادی و شخصی تطبیق دهد و جامعه او را به‌عنوان عضو آن اجتماع بپذیرد و او هم این احساس پذیرش اجتماعی را درک نماید فرآیند جامعه‌پذیری تکمیل شده است. در سطح فردی این عوامل از نظر روانشناسی بررسی می‌گردند و اما در سطح جمعی از نظر جامعه‌شناسی فرهنگی قابل تبیین می‌باشند که درکتاب جامعه‌پذیری و فرهنگ، به بخشی از آن اشاره گردیده است.
هر توسعه و اشتغال و رشد اقتصادی و امثال آنها در پرتو توسعه فرهنگی اجتماعی مبتنی بر جامعه‌پذیری امکان‌پذیر است. لذا شناسایی طرح جامعه‌پذیری یعنی شناخت اجتماعی و آگاهی داشتن تاکتیکی و تکنیکی اجرای هر طرح اجتماعی.
دانلود از: https://www.ketabrah.ir/go/b25181


دانلود رایگان کتاب الکترومغناطیس


نیروی الکترومغناطیس یکی از۴ نیروهای بنیادی طبیعت است . و علم الکترومغناطیس شاخه ای از علم فیزیک است که به مطالعه ی پدیده های الکتریکی و مغناطیسی و ارتباط این دو با هم می پردازد. به عنوان نمونه پدیده های مرتبط با آهن رباها و نیز آذرخش منشا الکترومغناطیسی دارند.در نظریه ی الکترومغناطیس این نیروهای هسته ای قوی، هسته ای ضعیف و گرانش به وسیله ی میدان های الکترومغناطیسی توصیف می شوند. به جز گرانش الکترومغناطیس توصیف گر بیشتر پدیده هایی است که در زندگی روزمره اتفاق می افتد. الکترومغناطیس هم چنین نیرویی است که الکترون ها و پروتون ها را در داخل اتم ها پیش هم نگه می دارد.درحقیقت حامل همه ی نیروهای درون مولکولی٬ نیروی الکترومغناطیسی است.
دانلود از: http://www.faraketab.ir/content/6817


کتاب «مباهله در مدینه» منتشر شد!


کتاب «مباهله در مدینه» به قلم پروفسور لوئی ماسینیون و ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده که پیش از این در دهه هفتاد منتشر شده بود، پس از ماهها انتظار سرانجام مجوز نشر خود را از وزارت ارشاد دریافت نموده و از انتشارات ثوره منتشر شد ...ادامه

کتاب «ایران در روزگار اموی» منتشر شد!


کتاب «ایران در روزگار اموی» به قلم دکتر عبدالله مهدی الخطیب و ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده نخست در دهه هفتاد به چاپ رسید و اینک مجددا از انتشارات ثوره منتشر گردیده است ...ادامه

کتاب «از اوج تا عروج» منتشر شد!


دکتر محمودرضا افتخارزاده در کتاب «از اوج تا عروج» کوشیده است تا بای زید بسطامی، عارف نامی ایرانی، را از دل تاریخ بیابد و به نسل امروز معرفی نماید ...ادامه

کتاب «بیایید اینگونه باشیم» منتشر شد!


کتاب «بیایید اینگونه باشیم» مجموعه ای است بی نظیر از آموزه های اخلاقی امام علی (ع) که با ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده از انتشارات ثوره منتشر گردیده است ...ادامه

کتاب «نور العلوم» منتشر شد!


کتاب نور العلوم با عنوان کامل: «نور العلوم؛ مکاشفات و شطحیات عارف ایرانی شیخ ابوالحسن خرقانی» با قلم روان دکتر محمودرضا افتخارزاده از انتشارات ثوره منتشر گردید ...ادامه

کتاب «اقتصاد بالینی و عدالت اجتماعی» منتشر شد!


جلد سوم از مجموعه «عصر توسعه پایدار» با عنوان «اقتصاد بالینی و عدالت اجتماعی» نوشته جفری ساکس و ترجمه ثوره افتخارزاده از انتشارات ثوره منتشر گردید ...ادامه

کتاب «خوارج و شیعه»!

متأسفانه به دلیل سانسور شدید کتاب از سوی اداره کتاب ارشاد، مترجم از چاپ این کتاب منصرف شد. (1394/12/15 خورشیدی)
....ادامه

کتاب «سیر تاریخی عرفان ایرانی» مجوز چاپ گرفت!

کتاب «سیر تاریخی عرفان ایرانی» نوشته دکتر ابراهیم الدسوقی شتا و ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده با حذف یک پاراگاراف، مجوز چاپ را از اداره کتاب وزارت ارشاد دریافت نمود. این کتاب در فروردین 1395 به بازار کتاب عرضه خواهد شد.
....ادامهکتاب «تاریخ نماز در اسلام» مجوز چاپ گرفت!

کتاب «تاریخ نماز در اسلام» نوشته دکتر جواد علی و ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده، مجوز چاپ را از اداره کتاب وزارت ارشاد دریافت نمود .این کتاب در فروردین 1395 به بازار کتاب عرضه خواهد شد.
....ادامه
کتاب «ایران در روزگار پهلوی» منتشر شد!

کتاب «اوضاع علمی، فرهنگی، اجتماعی ایران در روزگار پهلوی» نوشته دکتر عبدالرحمن بدوی و ترجمه دکتر محمودرضا افتخارزاده از انتشارات ثوره منتشر شد.
....ادامه
کتاب «بازخوانی رباعیات حکیم عمر خیام» منتشر شد!

کتاب «بازخوانی رباعیات حکیم عمر خیام» نوشته دکتر محمودرضا افتخارزاده از انتشارات ثوره منتشر شد.
....ادامه


کتاب «توسعه اقتصادی در جهانی نابرابر» منتشر شد!

کتاب «توسعه اقتصادی در جهانی نابرابر» نوشته جفری ساکس از انتشارات ثوره منتشر شد.
این کتاب جلد دوم از مجموعه «عصر توسعه پایدار» می باشد که در جهت افزایش آگاهی عمومی در خصوص مسائل اقتصادی و افزایش درک مفهوم توسعه پایدار در سطح جهان منتشر شده است....ادامه
معرفی کتاب مقدمه ای بر توسعه پایدار

این کتاب نخستین جلد از مجموعه چند جلدی «عصر توسعه پایدار» است . نویسنده این اثر «جفری ساکس» اقتصاددان شهیر آمریکایی است که دارای آثار متعدد و پرفروشی در ایالات متحده آمریکاست. این اثر با ترجمه ای روان می تواند به سوالات زیر پاسخ دهد:
1- منظور از توسعه پایدار چیست؟
2-منظور از رشد اقتصادی چیست و چگونه می توان آن را به صورت سررانگشتی محاسبه نمود؟
3-چگونه می توان اندازه اقتصاد را برآورد نمود؟
4-چین چگونه به وضعیت اقتصادی فعلی دست یافته است؟
5-پیامدهای منفی رشد اقتصادی چین کدامند؟
6-فقیرترین مناطق جهان کدامند؟
7-راه ریشه کنی فقر چیست؟
8-علت افزایش بلایای طبیعی در چند دهه اخیر چیست؟
9-چه کشورهایی عوامل اصلی آلودگی محیط زیست و کره زمین هستند؟
تعداد صفحات: 80 صفحه
مطالب این کتاب با وجود اهمیت، به زبانی ساده و روان بیان شده است و مطالعه آن برای تمامی افراد مفید بوده و پیشنهاد می شود.
برای تهیه این کتاب، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. (sales@thoureh.ir)

آغاز رسالت نشر


همزمان با دریافت «پروانه نشر کتاب» از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آغاز فعالیت نشر، نام این مرکز از «مرکز پخش کتاب ثوره» به «انتشارات و مرکز پخش کتاب ثوره» تغییر یافت.

انتشار رایگان مقالات شما

بدین وسیله مرکز نشر و پخش ثوره آمادگی خود را برای انتشار رایگان مقالات شما اعلام می دارد. این مقالات در بخش مقاله های سایت و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. بعلاوه امکان ارتباط اختصاصی کاربران و خوانندگان هر مطلب با نویسنده آن از طریق پست الکترونیک برقرار خواهد شد. برای ارسال مقالات خود و یا دریافت اطلاعات بیشتر از طریق پست الکترونیکی info@thoureh.ir اقدام نمایید.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه از طریق پست الکترونیک، آدرس پست الکترونیکی خود را در کادر زیر وارد نموده و ارسال نمایید.

پست الکترونیک :